thumbs-iconلوله بازکنی و تخلیه چاه پدیده

clock-iconشبانه روزی

0

Cart - £0.00

mobile-icon

مشاوره رایگان (تماس شبانه روزی)02122893221

راه های فهمیدن پر شدن چاه چیست؟

راه های فهمیدن پر شدن چاه چیست؟

راه های فهمیدن پر شدن چاه چیست؟
8 آگوست

راه های فهمیدن پر شدن چاه چیست؟

راه های فهمیدن پر شدن چاه چیست؟

راه های فهمیدن پر شدن چاه فاضلاب ، شاید این سوال شما هم باشد که بخواهید بدانید چه زمانی باید تخلیه چاه انجام دهید تا دچار دردسر نشوید.

پر شدن چاه و نیاز به تخلیه چاه ، بسته به عوامل مختلف ،در زمان های مختلفی اتفاق می افتد. برای مثال در چاه هایی که در قسمتهای کوهستانی شهر باشند دارای کشش آب کم تری هستند و همین موضوع سبب پر شدن پیاپی چاه در چند سال میشود ولی چاه هایی که دارای کشش بالایی هستند و از جنس شنی ، شاید پس از ۲۰ یا ۲۵ سال پر شوند.

برای اینکه چاه ساختمان کشش بیشتری داشته و آب بیشتری را در خاک نفوذ دهد باید پس از تخلیه چاه ، شروع به لایروبی چاه فاضلاب کنیم تا لایه های دیواره های چاه کنده شده و آب راحتتر به زمین نفوذ کند گاهی اوقات وجود انواع مختلفی از مواد نظیر مو، مواد پلاستیکی، چربی ها  و غیره، موجب ایجاد لایه ای مقاوم به آب میشود که این بستر ضد آب سرتاسر پیکره ی کانال فاضلاب را میپوشاند و نتیجه ی آن جلوگیری از نفوذ آب در چاه میباشد.

مطلب پیشنهادی : از اسید های لوله بازکنی دوری کنید !

راه های فهمیدن پر شدن چاه چیست؟

نشانه های احتیاج به تخلیه چاه :

بوی نامطبوع از چاه اولین نشانه نیاز به تخلیه چاه

چاه فاضلاب به علت مواد زائد و فضولات موجود در آن بوی بسیار بد و نامطبوعی دارد. اما این بو در چاه های خالی و یا کم آب، ناچیز بوده و به خارج چاه انتقال نمی یابد. اما زمانی که آب چاه زیاد شود و به عبارتی چاه پر شود این بو هم تشدید می شود. بنابراین بوی بد چاه های پر در بیرون چاه، کفشوی ها و یا لوله های متصل به چاه احساس می شود و این بو بشدت زننده و آزار دهنده است. هم چنین این بو از لوله های تهویه چاه که در بالای ساختمان قرار دارد نیز قابل استشمام است . اگر این مورد را مشاهده کردید با واحد تخلیه چاه پدیده سرویس تماس بگیرید.

نم و رطوبت اطلاع از احتیاج به تخلیه چاه می دهد ! 

چاه های پر و انباشته از فاضلاب دارای رطوبت بسیار زیادی هستند. این رطوبت موجب مرطوب شدن دهانه چاه و دورچینی های آن می شود. به همین دلیل سطح زمین روی چاه، موزاییک های و یا سنگ های آن رطوبت زیادی دارند و این مسئله با توجه به محیط اطراف مشهود است. با مشاهده سنگ ها و موزاییک های روی چاه نسبت به اطراف آن و یا لمس آن ها پر شدن چاه و نیاز به تخلیه چاه قابل تشخیص است.

بیشتر بخوانیم : انواع فنر لوله بازکنی

راه های فهمیدن پر شدن چاه چیست؟

صدای آب

اگر دقت کرده باشد وقتی شیئی داخل آب و یا چاه آب می افتد، آب صدای خاصی می دهد. چاه فاضلاب هم به همین شکل است. وقتی آب و فاضلاب از طریق لوله فاضلاب، به داخل چاه می ریزد آب صدا می دهد که این صدا در چاه های کم آب قابل شنیدن نیست. اما در چاه های پر آب و انباشته از فاضلاب این صدا در بالای چاه (با دقت) قابل شنیدن است. برای افراد متخصص این کار عمق خالی چاه هم قابل تشخیص است پس بهتر است با یک متخصص تخلیه چاه ارتباط برقرار کنید تا قبل از بدتر شدن اوضاع از آن جلوگیری کنند.

بیرون زدن فاضلاب و احتیاج صد در صد به تخلیه چاه 

آخرین راه تشخیص پر شدن چاه فاضلاب، بیرون زدن فاضلاب از لوله های متصل به چاه، کفشوی ها و یا سنگ توالت است. در این روش باید دقت کرد که بیرون زدن فاضلاب ناشی از گرفتگی لوله ها نباشد که در آن هنگام نیاز به تخلیه چاه دارد. در این روش باید فاضلاب از پایین سطح ساختمان یعنی پایینترین طبقات خارج شده باشد و اگر از سطح بالا و یا طبقات بالا بیرون بزند ، دلیل آن را نمی توان پر شدن چاه دانست و مشکل باید به گرفتگی لوله و یا چیز دیگری ربط داشته باشد.

مطلب پیشنهادی : لوله بازکنی و تخلیه چاه در شهر تهران

برای تخلیه چاه خودتان دست به کار نشوید ! 

زمانی که چاه ظرفشویی یا چاه دسشویی میگیرد خودمان دست به کار می شویم و شروع به ریختن اسید های لوله بازکنی و تلمبه زدن می کنیم اما نمیدانیم این کار چقدر به ضررمان تمام می شود ریختن اسید های لوله بازکنی و تخلیه چاه برای لوله ها مضر است حتی باعث ترک خوردگی می شود و مشکلتان آن موقع دو برابر می شود و باید لوله کشی واحدتان را کلا عوض کنید.

راه های فهمیدن پر شدن چاه فاضلاب در متن بالا ذکر شد بعد از دیدن نشانه های پر شدن چاه کافبست برای تخلیه چاه ، لوله بازکنی بهتر است با شرکت خدماتی پدیده سرویس تماس بگیرید ، تا مشکلتان در عرض چند دقیقه حل کنند. هر ساعتی و در هر محله ای که هستید نگران نباشید پدیده سرویس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود کافیست با شماره ی مربوط به محل خودتان تماس بگیرید.

One thought on “راه های فهمیدن پر شدن چاه چیست؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *