thumbs-iconلوله بازکنی و تخلیه چاه پدیده

clock-iconشبانه روزی

0

Cart - £0.00

mobile-icon

مشاوره رایگان (تماس شبانه روزی)02122893221

تخلیه چاه و دلایل پرشدن چاه

تخلیه چاه و دلایل پرشدن چاه

تخلیه چاه و دلایل پرشدن چاه
11 نوامبر

تخلیه چاه و دلایل پرشدن چاه

تخلیه چاه و دلایل پرشدن چاه

شاید بهتر باشد قبل از پرداختن به تخلیه چاه، کمی در مورد کندن اولیه چاه فاضلاب، انواع چاه فاضلاب و دلایل پر شدن چاه بیشتر بدانید تا با آگاهی بیشتری به تخلیه چاه منزل خود بپردازید و به دنبال نیروهای متخصص باشید.

تخلیه چاه و دلایل پرشدن چاه اگر نیاز به تخلیه چاه منزل یا محل کارتان پیدا کردید بهتر است کار را به یک متخصص بسپارید تا کار را به راحتی و تمیز و مرتب برای شما انجام دهد. شاید ابتدا تخلیه چاه سخت به نظر برسد اما اگر کار را یک گروه متخصص انجام دهند کار به راحتی و بدون خطر انجام خواهد شد.

کندن چاه فاضلاب

برای حفر هر نوع چاه اعم ازعمیق یا چاه فاضلاب، بهترین زمان زمانی است که سطح آب‌های زیرزمینی به پایین‌ترین سطح خود برسد که این اتفاق در کشور ما در نیمه ‌دوم تابستان و قبل از شروع بارش‌ها می باشد.

در این زمان چاه به طور فنی و مناسب با شرایط ساختمان حفر می شود.

چاه فاضلاب یکی از احتیاجات ضروری هر ساختمان محسوب می شود. چاه ها کاربرد های زیادی دارند و بنا به نیاز ساختمان چاه ها مخصوص همان مکان حفر می شود. مانند چاه آب و چاه فاضلاب.

مطلب پر بازدید : 

عوامل ضرورت تخلیه چاه چیست؟

طول عمر بالا با تخلیه چاه اصولی

تخلیه چاه با روش جدید و مکانیزه

تخلیه چاه و دلایل پرشدن چاه-پدیده سرویس

مواردی که باید برای حفر چاه در نظر بگیرید:

 • اصلی ترین موردی که باید برای حفر چاه فاضلاب در نظر گرفته شود اندازه عمق چاه فاضلاب است .
 • عامل دیگری که اهمیت زیادی در حفر چاه دارد، نوع چاه  است .
 • حفر چاه باید توسط افراد با تجربه انجام گیرد
 •  هنگام حفر چاه باید به همه ی نکات توجه شود.
 • افراد سرویسکار باید در تشخیص زمین و خاک مناسب تخصص داشته باشند تا چاه هم برای ساختمان و هم برای امنیت جان افراد سرویسکار حفر شود.

انواع چاه ها برای حفر چاه

چاه فاضلاب: حفر چاه فاضلاب به منظور اتصال خروجی فاضلاب و حمام ساختمان انجام می شود.

استاندارد حفر چاه فاضلاب به صورت 8 الی 15 متر میله چاه فاضلاب می باشد .

 1. چاه ارت:

حفر چاه ارت به منظور اتصال سیم های محافظ برق ساختمان انجام می شود.حفرچاه ارت باید توسط یک متخصص برقکار انجام شود.

 1. چاه جذبی:

اگر جنس خاک منطقه ی شما به صورت خاک سفت غیر قابل نفوذ می باشد که جذب آب ندارد و چاه مکررا پر می شود و مجبور به تخلیه مداوم چاه هستید باید یک چاه جذبی جدید کنده شود.

 1. چاه پافیلی:

همانطور که مشخص است این نوع چاه شبیه پای فیل حفر می شود.

حفر چاه پافیلی به منظور زیر سازی ستون های ساختمان انجام می شود و اصولی انجام دادن آن از اهمیت بالایی برخوردار است و حتما باید توسط افراد متخصص کنده شود.

اهمیت حفر چاه

فردی که می خواهد چاه را حفر کند باید تجربه کافی در رابطه با حفر چاه را داشته باشد و نکات مورد نظر را اجرا کند تا در هنگام حفر چاه و یا بعد از حفر و هنگام استفاده از چاه مشکلی پیش نیاید.

 • با توجه به این نکات سوال اینجا است آیا هر فردی می تواند چاه را حفر کند؟
 • اگر فردی که به حفر چاه اقدام می کند دقت کافی را نداشته باشد و در تشخیص زمین اشتباه کند و در زمین نامناسب اقدام به حفر چاه نماید ممکن است چه اتفاقی بیفتد؟

اگر خاک حفاری شده از نوع سفت باشد، کار حفر متوقف می شود و یا بعد از حفر، به علت جنس نامناسب خاک، چاه سریع پرمی شود.

همچنین اگر حفر چاه به صورت کم عمق انجام شود، چاه دوباره پس از مدتی پر می شود و اگر عمق آن را زیاد در نظر بگیرد، هزینه اضافی به مالک ساختمان تحمیل می شود.

بنابراین باید چاه بر اساس استانداردهای لازم حفر شود که نیازی به حفر دوباره چاه نباشد.

اگر هنگام حفر انباری مناسب برای چاه تهیه نشود، پس از مدتی چاه پر شده و از لوله های ساختمان فاضلاب خارج خواهد شد و یا اگر فاصله چاه جدید با چاه های قدیمی کم باشد.

امکان نفوذ چاه ها به یکدیگر و تخریب دیواره یکدیگر وجود خواهد داشت که در این صورت امکان دارد زیر ساختمان ریزش پیدا کند و ساختمان نشست کند.

مطالب پیشنهادی : 

تخلیه چاه با نیروی حرفه ای 

مزایای تخلیه چاه چیست؟

تخلیه چاه شبانه روزی - پدیده سرویس

آنچه باید در مورد حفر چاه فاضلاب بدانید و لوازم حفاظتی موقع تخلیه چاه

 

 • كارگران‌ مسئول‌ حفر چاه‌ باید مجهز به‌ وسایل‌ حفاظت‌ فردی‌ از جمله‌ كلاه‌، كفش‌ ایمنی‌، طناب‌، كمربند ایمنی‌، دستكش‌ و لباس‌ كار و در صورت‌ لزوم‌ عینك‌ حفاظتی‌ باشند.

 

 • فردی که موقع تخلیه چاه به درون چاه می رود، به دلیل وجود گازهای سمی و خطرناک باید مجهز به‌ ماسك‌ استنشاقی‌ خرطومی‌ یا ماسك‌ با‌ هوای‌ فشرده‌ باشد به‌ طوری که همواره‌ هوای‌ سالم‌ را مستقیماً به‌ ریه‌های‌ فرد برساند.

 

 • ماسك‌ها خرطومی‌ مجهز به‌ سیستم‌ هوا دهی‌ برقی‌ باید دارای‌ سیستم‌ دستی‌ نیز باشند.

 

 • اگر‌ سیستم‌ هوا رسانی‌ ماسك خرطومی، دستی باشد باید روش صحیح استفاده از آن به فرد داده شود .

 

 • افراد مسئول‌ حفر یا تخلیه چاه باید به‌ محض‌ رسیدن‌ به‌ آب‌ یا فضولات چاه از چكمه‌ و لباس های بهداشتی استفاده‌ كنند و لوازم مورد نیاز برای تخلیه چاه باید کاملا سالم و استاندارد باشند.

 

 • افرادی كه‌ در بیرون‌ چاه‌ قرار دارند باید مجهز به‌ كمربند ایمنی‌، قلاب‌ ضامن‌ دار باشند.

 

 • ارتباط‌ دادن‌ چاه‌ فاضلاب جدید به‌ چاه‌های فاضلاب‌ قدیمی‌ ممنوع‌ است‌، مگر بعد از تخلیه‌ و تهویه‌ كامل‌ فاضلاب‌ قدیمی‌ و اطمینان‌ از بی‌ خطر بودن‌.
 • فاصله‌ چاه‌ جدید از چاه‌ قدیم‌ باید به‎اندازه‎ای‌ باشد كه‌ خطر ریزش‌ و یکی شدن دوچاه‌ وجود نداشته‌ باشد.
 • در هر مرحله که فرد برای تخلیه چاه به درون چاه می رود باید برای وجود گازهای‌ سمی‌ و كمبود اكسیژن‌ تست شود.
 • هنگام تخلیه چاه باید دقت کرد که مسیر لوله‌های‌ حامل‌ مواد مختلف‌ مانند آب‌، گاز و مشتقات‌ نفتی‌ و مواد شیمیایی‌ و بخارات‌ مختلف‌ در مجاورت‌ چاه‌ نباشد و در صورت‌ چنین اتفاقاتی باید تدابیر لازم برای از بین خطر را انجام داد.
تخلیه چاه و دلایل پرشدن چاه شبانه روزی - پدیده سرویس

دلیل پر شدن چاه و احتیاج به تخلیه چاه چیست؟

در زمین های غیر ماسه ای و دارای خاک سخت، عدم کشش و مکش آب در خاک بوجود می آید که به علت کم قطر بودن چاه و نداشتن انباری، چاه سریع پر می شود و تخلیه چاه هم در این کار مؤثر نیست و باید چاه جدیدی حفر شود.

 1. در زمین های شنی و ماسه ای، احتمال پرشدن چاه فاضلاب در زمان های پایین خیلی کمتر است و بعضی مواقع تا سالیان دراز چاه پر نخواهد شد.

دلیل پر شدن چاه و احتیاج به تخلیه چاه چیست؟

در زمین های غیر ماسه ای و دارای خاک سخت، عدم کشش و مکش آب در خاک بوجود می آید که به علت کم قطر بودن چاه و نداشتن انباری، چاه سریع پر می شود و تخلیه چاه هم در این کار مؤثر نیست و باید چاه جدیدی حفر شود.

 1. در زمین های شنی و ماسه ای، احتمال پرشدن چاه فاضلاب در زمان های پایین خیلی کمتر است و بعضی مواقع تا سالیان دراز چاه پر نخواهد شد.
 2. دلیل پرشدن چاه ها نشستن زیاد فضولات، کف صابون و چربی ها بر جداره دیواره چاه است که باعث عدم کشش آب به درون خاک می شود.

دلیل پر شدن چاه و احتیاج به تخلیه چاه چیست؟

در متن بالا شما با تخلیه چاه و دلایل پرشدن چاه آشنا شدید در نتیجه برای انجام لوله بازکنی یا تخلیه چاه  باید توسط یک متخصص فنی انجام شود چون کاری بسیار حساس است و کوچکترین اشتباه در این مورد باعث میشود که شما آسیبی جدی به لوله ها وارد کنید یا حادثه ای ناگوار به وجود بیاورید که باعث پشیمانی شما خواهد شد.

پس به شما پیشنهاد میکنیم که خودتان دست به کار نشوید و حتما با ما تماس بگیرید تا لوله بازکنی و تخلیه چاه را با روش اصولی و با استفاده از دستگاه های به روز انجام دهیم.

شرکت فنی پدیده سرویس در زمینه های تخلیه چاه ، لوله بازکنی در تمام مناطق تهران به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز است کافیست با ما در هر جای تهران به طور مثال : شمال تهران ، جنوب تهران ،  غرب تهران ،  شرق تهران  ، مرکز تهران و جاده کرج میتوانید خدمات مورد نظرتان را از ما دریافت کنید.

برای ارتباط با پدیده سرویس کافیست روی لینک زیر کلیک کنید تا بتوانید در کمترین زمان با آن ها ارتباط برقرار کنید.

One thought on “تخلیه چاه و دلایل پرشدن چاه”

 1. خونه ما قدیمی و چاهش دردسر داشت. همش خراب میشد اما شرکت پدیده به داد ما رسید. خسته نباشن واقعا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *