thumbs-iconلوله بازکنی و تخلیه چاه پدیده

clock-iconشبانه روزی

0

Cart - £0.00

mobile-icon

مشاوره رایگان (تماس شبانه روزی)02122893221

انواع فنر لوله بازکنی

انواع فنر لوله بازکنی

انواع فنر لوله بازکنی
7 جولای

انواع فنر لوله بازکنی

انواع فنر لوله بازکنی را میشناسید؟

انواع فنر لوله بازکنی ،  مردم دنبال روشی تضمینی برای لوله بازکنی خانه اشان و یا محل کارشان هستند. از بین روش های لوله بازکنی، فنر لوله بازکنی روشی متداول برای باز کردن لوله فاضلاب است که در این مطلب قصد داریم فنر لوله بازکنی رو بشناسیم و روش استفاده از آن رو توضیح بدهیم.

مطلب بیشتر : لوله بازکنی و تخلیه چاه در سراسر تهران

نکات قبل از استفاده از فنر لوله بازکنی که حتما باید بدانید ! 

⭐در صورتیکه از نوع کار کردن با فنر لوله بازکنی تجربه و اطلاعاتی ندارید از آن به هیچ وجه استفاده نکنید.

⭐ انواع فنر های لوله بازکنی خطرناک هستند اگر نتوانید به درستی از آن استفاده کنید احتما پیش آمدن خسارت جانی جبران ناپذیری بسیار بالاست.

⭐ انتخاب سرفنر برای فنر زنی برای دستگاه های فنر زنی بسیار اهمیت دارد و هر سر فنری مناسب برای یک لوله بازکنی است که نمیتوانید برای همه ی لوله ها از آن استفاده کنید.

⭐ حتما قبل از استفاده از فنر لوله بازکنی از دستکش استفاده کنید تا دستان شما صدمه نبینند.

⭐در صورتی که شما استفاده ی نادرست و بدون دانش قبلی از فنر لوله بازکنی را داشته باشید ممکن است فنر داخل لوله بشکند.

⭐قبل از اینکه از فنر لوله بازکنی استفاده کنید بهتر است از جایی کمک بگیرد و مشاوره ای دریافت کنید تا بتوانید کار با فنر لوله بازکنی را درست انجام دهید.

⭐ هیچوقت به ادعای کسانی که میگویند لوله بازکنی با فنر بسیار آسان است گوش نکنید چون این کار نیاز به تجربه دارد.

بهتر است بخوانیم  :  دقت در انتخاب شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه

انواع فنر لوله بازکنی

با انواع فنر لوله بازکنی آشنا شوید ! 

دستگاه لوله بازکنی با فنر دستگاهی شامل یک فنر منعطف و بلند است که به یک سر آن سر فنر و متعلقات وصل شده و از سوی دیگر نیروی محرکه ای فنر را میچرخاند و درون لوله حرکت میدهد. فنر که از جنس فولاد است با انعطاف پذیری داخل پیچ و خم لوله به راحتی میچرخد و با قلابی که در سر دارد اقدام به برطرف کردن گرفتگی می کند.

👈فنر دستی لوله بازکنی

👈فنر مخصوص دستگاه لوله بازکنی

مطلب بیشتر : لوله بازکنی و تخلیه چاه در شهر تهران

 

 

فنر لوله بازکنی دستی 

همان طور که گفته شد بهترین روش برای بازکردن گرفتگی لوله فنر است که نوع دستی آن نیز جهت برطرف کردن گرفتگی های جزیی و ضعیف مورد استفاده قرار میگیرد. طول فنر لوله بازکنی دستی نسبت به دستگاه فنر کمتر است و نیروی محرکه آن بوسیله دست انجام می گیرد.

این روش بهترین و پرکاربردترین روش برای بازکردن لوله های خانگی است و جایگزین مناسبی برای محلول های لوله بازکنی و اسید ها است.

انواع فنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکنی با دستگاه لوله بازکنی

استفاده از دستگاه لوله بازکنی با فنر،روش تضمینی و متداول برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و توالت میباشد ، دستگاه لوله بازکنی با فنر شامل دو قسمت فنر و دستگاه نیروی محرکه ی الکتریکی است.

دستگاه نیرو محرکه الکتریکی تامین کننده ی انرژی چرخش و ارتعاش فنر میباشد.

عمل لوله بازکنی توسط فنر انجام میشود و باید نیروی کافی برای ارتعاش و چرخش آن تامین شود تا تمامی گرفتگی را از میان بردارد.

فنر هایی که مخصوص دستگاه لوله بازکنی با فنر تولید میشود ویژگیهای منحصر بفردی دارند که فنر را از جنس فولاد میسازند تا فنر علاوه بر انعطاف پذیری بالا از مقاومت بالایی در برابر کشش و ارتعاش توسط دستگاه لوله بازکنی بافنر برخوردار باشد.

فنر های دستگاه لوله بازکنی قادرند در لوله های طویل و پر از پیچ و خم بدون اتلاف انرژی ارتعاش نمایند.

سر فنر هایی برای دستگاه لوله بازکنی با فنر استفاده میشوند که میتوانند هرگونه گرفتگی را از میان بردارند.

دلیل استفاده از فنر لوله بازکنی 

روشهای مختلفی برای باز کردن لوله وجود دارد. بعضیها ترجیح میدهند تا از اسید های لوله بازکنی برای این مشکل استفاده کنند که همین خود باعث پوسیدگی و خوردگی لوله میشود.

بعضی دیگر نیز از تلمبه و ابزار های مشابه اقدام به لوله بازکنی میکنند و حتی بعضی دیگر از محلول لوله بازکن خانگی اقدام به رفع گرفتگی لوله میکنند که البته این موارد برای گرفتگی های جزئی کاربرد دارد و استفاده افراطی و نادرست از این وسایل میتواند هم به لوله آسیب وارد کند و هم به افرادی که از این روشها استفاده میکنند.

اما در میان این روش ها بهترین و تضمینی ترین روش استفاده از فنر لوله بازکنی است. در قسمت نوک فنر قلابی از جنس فولاد مقاوم وجود دارد که با چرخش فنر در لوله اقدام به از بین بردن مانع در لوله میکند و هم چنین علاوه برآن میتواند لایه روبی در لوله که معمولا بر اثر وجود روغنها در لوله بوجود می آید نیز انجام دهد.

برای بازکردن لوله توالت های ایرانی و فرنگی نیز از فنر لوله استفاده میکنند که کارشناسان مجرب اغلب توصیه می کنند که برای رفع گرفتگی توالت فرنگی از دستگاه تراکم هوا استفاده شود. به این دلیل که نوک فنر بسیار تیز بوده و امکان آسیب زدن به جداره توالت فرنگی وجود دارد.

انتهای فنر نیز بایستی به یک دستگاه محرکه متصل باشد تا با نیروی کافی اقدام به حرکت و چرخش فنر درون لوله کند. در فنر لوله دستی حرکت فنر توسط دست انجام میشود که معمولا برای گرفتگی های جزئی بکار برده میشود.
فنر مورد استفاده در دستگاه معمولا بایستی از جنس فولاد باشد تا تحمل ارتعاش و چرخش توسط محرک را داشته باشد.

نحوه کارکردن با انواع فنر لوله بازکنی چگونه است؟

به یاد داشته باشید که قبل از هر کاری ابتدا ایمنی خود را فراهم کنید. برای کار با دستگاه فنر لوله بازکنی ابتدا دستکش مخصوص را بپوشید تا هنگام کار با آن به دستان شما آسیبی وارد نشود. سپس نوک فنر را وارد لوله کرده و سپس به آرامی فنر را داخل لوله وارد کنید تا جایی که نوک فنر به محل گرفتگی برسد و دیگر امکان وارد شدن نداشته باشد.

دقت کنید در قسمتهای اتصالات لوله یا زانویی کمی با دقت بیشتری فنر را وارد کنید تا این قسمتها با گرفتگی لوله اشتباه گرفته نشود.پس از آن که نوک فنر به محل گرفتگی رسید چرخش را آغاز کنید تا فنر با حالت ارتجاعی که دارد کلیه مواد زاید درون لوله را برطرف کند. هنگامیکه فنر را از داخل لوله بیرون می آورید متوجه خواهید شد که مواد زاید بسیاری را با خود بیرون می آورد.

دریافت خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه از کدام شرکت بهتر است ؟

برای دریافت خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه با دستگاه های پیشرفته میتوانید با بهترین شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه در تهران پدیده سرویس در ارتباط باشید تا بهترین خدمات را بدون اینکه کثیف کاری انجام شود و هزینه های زیادی را از شما دریافت کنند موجب نارضایتی شما شوند دریافت نمایید.

پدیده سرویس در نظر دارد تا بهترین خدمات را به شما در زمینه ی لوله بازکنی با فنر با تجربه ی بالا تخصص کامل بدون اینکه صدمه ای به لوله های شما بیاید ارائه کند.

پس هرچه سریعتر در هر منطقه ای از تهران که هستید با پدیده سرویس در ارتباط باشید.

One thought on “انواع فنر لوله بازکنی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *